Szívproblémák okozója
Az alkoholban található etil-alkohol a szívizmot direktben károsítja, amelynek következményeként szívritmuszavar, és egyéb szívproblémák jelentkezhetnek. Az alkohol hatására a szívizom nem képes megfelelő mértékben összehúzásokat eredményezni, emiatt a szívkamrák kitágulnak, így a szív megnőhet. Ennek további következménye a magas vérnyomás, a szívinfartkus esélyének kockázata és trombózis kialakulásának megnövekedett esélye.
A fogak károsítója
Az alkohol a fogakat sem kíméli, hiszen savtartalma miatt elvékonyíthatja a fogzománcot, illetve elszínezheti a fogakat. A fogzománc elvékonyádásának következményeképpen a fogbél könnyen begyulladhat, amelyet, ha nem kezeltetünk el is halhat, ezzel elveszíthetjük és foghiány alakulhat ki. Éppen emiatt jobb kerülni az alkoholtartalmú italokat, hogy megőrizzük fogaink egészségét és elkerüljük a fogpótlást Budapesten. Az alkohol továbbá nem csak a fogakat roncsolhatja, hanem a fogínyt is, amely a fogágybetegségek alapja.
Emésztési problémák
Az alkohol következtében az anyagcsere teljesen felborulhat, amely abból adódik, hogy egy alkoholbeteg nagyon keveset eszik, ezáltal értékes tápanyagok hiányoznak étrendjéből. Az alkohol következtében a cukorbetegség és az elhízás kockázata is jelentősen emelkedik, amely miatt a vér koleszterin- és zsírsavszintje is nő. A máj funkciói is igencsak sérülnek, emiatt a fehérjeanyagcsere-eltérések vérzékenységhez vezetnek.
Fokozza a rák kockázatát
Az alkohol mivel végigmegy az egész emésztőrendszerben, így annak minden szintjét képes károsítani. A kóros mennyiségű fogyasztás következtében nő a rosszindulatú daganatos betegségek kockázata, amely érinti a gégét, a nyelőcsövet, a szájüreget, a májat, a gyomrot, a hasnyálmirigyet és a beleket. Az alkoholtartalmú italok fogyasztása okolható a szájüregi és gégerákok 50 százalékáért, a nyelőcsőrákok 75, az elsődleges májrákok 35 százalékának kialakulásáért.