Rossz étkezési szokásaik alakulhatnak ki, ha az ételt nehezen tudják megrágni, ami gyakran másodlagos egészségügyi problémákhoz vezet. A fogászati implantátumok teljes körű helyreállítási lehetőséget biztosítanak az egyének számára a hiányzó fogak pótlására. A fogászati implantátumok nem csupán fogpótlást jelentenek, hanem teljes fogpótlást kell biztosítaniuk, amely mesterséges gyökérként működve támogatja a teljes funkciót, és megállítja vagy megelőzi az állcsontvesztést.
A hiányzó foggyökerek pótlásával az ilyen típusú fogászati implantátumok biztosítják az emberek számára azt az erőt és stabilitást, amely ahhoz szükséges, hogy minden olyan ételt megehessenek, amelyet szeretnek, anélkül, hogy a rágással küzdenének. Ezenkívül ezek a típusok segítenek az állcsont stimulálásában és fenntartásában, megelőzve a csontvesztést és segítve az arcvonások támogatását.
A fogászati implantátumok különböző típusai
A fogászati implantátumok minden egyes típusánál különböző bevonat, csatlakozó és méretválasztási lehetőségek állnak rendelkezésre, amelyek közül az Ön fogszabályozó orvosai választanak. Bár az implantátumok beültetésének többféle módszere létezik, a különböző típusok jellemzően két kategória egyikébe sorolhatók.
Endoszteális (csonthártya nélküli) implantátumok:
Az endoszteális a leggyakrabban használt fogászati implantátumtípus. Ezeket néha híd vagy kivehető fogsor alternatívájaként használják. Az endoszteális implantátumok közé tartoznak a csavaros (menetes), a hengeres (sima) vagy a pengés típusok. Az Ön fogszabályozó orvosa segíthet meghatározni, hogy melyik fogászati implantátumtípus lesz a legmegfelelőbb az Ön számára, de az endoszteális implantátumok biztonságosak, hatékonyak és a legnépszerűbb ma használt választás.
Kezelés: Az endoszteális implantátumok először az állcsontba történő fúrással kezdődnek, hogy behelyezzenek egy titáncsavart, amely mesterséges gyökérként működik. A kezelés befejezése előtt meg kell várni, hogy a lágyszövet és a csont begyógyuljon a gyökér körül. Ez gyakran néhány hónapot is igénybe vehet.
Stabilitás: Az endoszteális implantátumok arról ismertek, hogy az egyik legstabilabb, természetesnek tűnő eredménnyel rendelkeznek.
Az endoszteális implantátum az implantátumnak az állcsontba történő becsavarásával kezdődik, amihez elegendő állcsont egészségére és sűrűségére van szükség. Ha az állcsontgerince természetes módon keskeny, vagy rövid, illetve trauma vagy betegség miatt elkoptatott és elkeskenyedett, előfordulhat, hogy nem rendelkezik elegendő csonttal az endoszteális implantátum megfelelő alátámasztásához. Ebben az esetben a szubperioszteális implantátum lehet a megoldás.
Szubperioszteális implantátumok:
A szubperioszteális implantátumokat ma már ritkán alkalmazzák. Régen elsősorban a fogsorok rögzítésére használták őket olyan betegeknél, akiknek nem volt elegendő csontmagasságuk. A szubperioszteális implantátumok használatakor az állcsontra helyezik őket az ínyszöveten belül, a fém implantátumoszlop pedig az ínyen keresztül láthatóvá válik, hogy megtartsa a fogsorát.
Személyes tapasztalatból ajánljuk a Móricz Dentált, hiszen náluk a fogimplantátumok fajtái sokszínűek és a szakemberek is segítőkészek!