Miért kell pótolni a hiányzó fogakat?
A hiányzó fogak pótlása nem csupán esztétikai kérdés. Amennyiben a fogsorban keletkezik egy lyuk, egy idő után a hiány melletti fogak elkezdenek befelé vándorolni, bedőlni. Ennek az az oka, hogy a szervezet igyekszik önmagának pótolni a hiányosságot – azonban ezt nem tudja megoldani, így csak a fogak felső része, a korona helyzete változik, a foggyökér az eredeti helyén marad. Ezért aztán megváltozik a rágótengely, más szögben érkezik a nyomás az adott fogra, ez pedig előbb a fog kilazulását eredményezi, később pedig a fog elvesztését.
Mi az a fogimplantátum?
A fogászati implantációs eljárás lényege, hogy egy titánból készült műgyökeret, implantátumot ültetnek sebészeti úton az állcsontba. Ez biokompatibilis anyagból készül, így be tud épülni a csontszerkezetbe. A gyógyulást követően erre az implantátumra kerül majd a korona, mely mind funkcionálisan, mind esztétikailag be tudja majd tölteni a szerepét.
Mikor érdemes fogászati implantáció mellett dönteni?
Ez az eljárás egyaránt alkalmazható, egy, vagy több hiányzó fog esetében is. Fogászati implantátumot lehet készíteni egyetlen fog pótlására, több fog pótlására implantációs híd behelyezésével, de akár teljes ívre, fogsorra is. Kevesebb probléma van az implantációval, mint a kivehető fogsorral, mivel stabilabb, ezáltal komfortosabb.
Mikor sikeres a fogászati implantáció?
Az implantáció akkor sikeres, ha a beültetett anyag teljes mértékben beépül a csontszövetbe, a szájban nincsen idegentest-érzet, a fog nem érzékeny, nem fáj, és teljes mértékben használható. A fogimplantátum tulajdonképpen olyan, mint egy második fog, csak sokkal erősebb és tartósabb. Amióta a módszer széles körben elérhető, azóta az implantációs eljárások sikere 97% körüli, a fennmaradó rész esetében pedig az eső körben nem ágyazódott be a műgyökér, de másodjára már igen.