Fontos a jó fogkefe? Van egyáltalán ilyen?
Használj jó fogkefét. Válasszon puha nylon sörtéjű fogkefét. Ennek hatékonyan kell eltávolítania a lepedéket és a törmeléket a fogakról anélkül, hogy irritálná az ínyt vagy erodálná a fogzománcot, mint ahogy a kemény sörtéjű kefék megtehetik, ha oldalirányban használják. Fontos, hogy vedd figyelembe az a fogkefe lesz hatékony számodra, amely kényelmesen illeszkedik a kezedbe, és elég kicsi fejjel rendelkezik ahhoz, hogy könnyen elérd vele az összes fogat, különösen a hátsókat. Ha nehezen illeszkedik a fogkefe a szájába, akkor valószínűleg túl nagy. Tehát még is van jó fogkefe csak egyénenként más és más.
Az elektromos fogkefe is jó opció?
Az elektromos fogkefék nagyszerű választások, ha lusta fogmosó vagy, és úgy gondolod, hogy az elektromos fogkefe arra ösztönözhet, hogy több időt tölts a fogaiddal. Azonban a manuális fogkefével is ugyanilyen jó munkát végezhet. Minden a technikán múlik. Az egyik jó módszer az, hogy reggel kézi fogkefével mosol fogat, este pedig elektromos fogkefét használsz. Te gondoltár már erre, hogy váltogasd? Fontos, hogy kerüld az állati szőrből készült "természetes" sörtéjű fogkeféket, mivel ezek baktériumokat hordozhatnak, és gyakrabban kell cserélni.
A rendszere csere csak előny
Rendszeresen cseréld ki a fogkefét. A sörték idővel elhasználódnak, elveszítik rugalmasságukat és hatékonyságukat. Érdemes új fogkefét három-négy havonta vásárolni és cserélni, vagy amint a sörték elkezdenek szétnyílni és elvesztik formájukat. Azonban ezt az időintervalumot nem mindig érdemes figyelembe venni, ugyanis a fogkefe vizuális ellenőrzése fontosabb, mint a tényleges idővonal. Tudtad, hogy olyan fogkefék is vannak, amelyeknek a nyelének a színe megváltozik, ha már túlságosan elhasználódnak és ideje lecserélni azokat? Fontos a tárolása is! Használat után mindig öblítsd le az ecsetet, és tárold függőlegesen és fedetlenül, hogy a következő használat előtt megszáradjon. Ellenkező esetben a baktériumok elszaporodhatnak.
A fogkrém kiválasztás is nagy szerepet tölt be
Használj fluoridos fogkrémet. Nemcsak segít eltávolítani a lepedéket, hanem erősíti a fogzománcot is. Fontos megjegyezni, hogy a fluoridos fogkrémet nem szabad lenyelni, mivel a túlzott mennyiség fogyasztása súlyos egészségügyi következményekkel járhat. Persze érdemesebb nem lenyelni egyik fogkrémet sem, hiszen nem arra valók. Sokféle fogászati és ínyproblémát megcélozhat különböző fogkrémekkel, mint a fogszuvasodás, fogkő, érzékeny fogak és íny, fogínygyulladás és foltos fogak. Mindemellett a fogpótlási árakat is megspórólhatod, ha kiválasztod a fogmosáshoz számodra legalkalmasabb tartozékokat. Amennyiben már fogpótlásra van szükséged, mindenképp érdemes elmenni fogorvoshoz és megcsináltatni. A fogmosás és eszközeinek szabálya a pótolt fogakra is érvényes, hiszen azokat i karban kell tartani tartósságuk érdekében.
A fogmosással töltött idő értékes, de miért?
Nem mindegy, hogy mennyi ideig mosunk fogat? Érdemesebb két-három percet tölteni fogmosással, a hatékonyságának eredményeképpen. Egyszerre csak néhány fogat moss, és körkörösen körbejárja a szád, hogy minden fogad megjelenjen (körülbelül 12-15 másodpercet tölts minden helyen). Kezdd a külső bal alsó fogaknál, haladj a külső jobb alsó fogakhoz, majd a külső jobb felsőhöz a bal felsőhöz. Váltson belső felsőrészekre, és ecsettel a jobb felső, a jobb alsó és végül a bal alsó belsejében. Ha unatkozol, próbálj meg fogat mosni tévénézés közben, vagy dúdolj magadnak egy dalt fogmosás közben. Ha egy teljes dal erejéig fogat mosol, akkor te már biztosan gondoskodtál az alapos fogmosásról!